Główny punkt wjazdowy na trasy to Sobieszów (dzielnica Jeleniej Góry), w którym znajduje się Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej z parkingiem i informacją turystyczną. Pozostałe punkty startu to Piechowice, Michałowice, Jagniątków, Zachełmie, Podgórzyn, Przesieka i Borowice.

Jadąc samochodem z głębi Polski kierujemy się do Jeleniej Góry i dalej przez centrum miasta w kierunku Sobieszowa (drogowskazy także na Zamek Chojnik).

Alternatywnie przez Jelenią Góra jedziemy drogą krajową nr 3 w kierunku Szklarskiej Poręby, z której odbijamy do centrum Piechowic.

Pociągiem dojechać możemy do Jeleniej Góry i Sobieszowa oraz Piechowic (i dalej do Szklarskiej Poręby, Jakuszyc i Czech). Kursujące z Wrocławia szynobusy Kolei Dolnośląskich mają miejsca do przewozu rowerów oraz oferują często promocję na bilet dla roweru.

Wszystkie punkty wjazdowe na trasy dostępne są poprzez autobusową komunikację miejską Jeleniej Góry. W autobusach mzk istnieje możliwość przewożenia rowerów, jednak autobusy nie są do tego specjalnie przygotowane, a przewóz rowerów podlega pewnym ograniczeniom. Szczegóły można sprawdzić w regulaminie przewozu na mzk.jgora.pl